Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu asub täna arutama sotsiaaldemokraatide esitatud Eesti ajakirjanduse toetamise eelnõu, mille eesmärgiks on vältida pankrotte ja aidata meediaväljaannetel kriis üle elada.

Sotsiaaldemokraatide otsuse eelnõu teeb valitsusele ettepaneku töötada kiiresti välja meediaettevõtete toetamise pakett. Oma ettepanekuga tuli fraktsioon välja juba 25. märtsil, kui ajakirjandus sattus eriolukorras
reklaamituru kokku kuivamise tõttu raskustesse.

„Kriis on tõestanud, kui vajalik on ühiskonna toimimise jaoks usaldusväärne ja tasakaalustatud informatsioon. Eesti ajakirjandus on inimesi hästi teeninud ja aidanud neil kriisiajal paremini toime tulla. Nüüd on riigi kohus aidata meediat, et majanduslikud tagasilöögid ei saaks mõnele väljaandele saatuslikuks. Vaba ajakirjanduse päästmine on meie ühine asi,“ ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Indrek Saar.

Saare sõnul on valitsus viimasel kuul mõned sammud ajakirjanduse toetamise suunal astunud, kuid sellest ei piisa. „Koalitsioon nõustus digitellimustele madalama käibemaksumäära kehtestamise ja ajalehtede kojukannete dotatsiooni ajutise suurendamisega. Seda on selgelt liiga vähe. Sotsiaaldemokraadid näevad ühe lahendusena, et riik ostaks korraliku summa eest erameedialt ette sotsiaalreklaame, mis aitaks leevendada reklaamitulu ära kukkumist ja annaks riigile soodsa hinnaga reklaamipinda,“ märkis Saar.

Täiendav info: Indrek Saar, 5082436

Tagasiside