Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna riigikogus esimese lugemise läbinud „Põlevkivi kasutamise riiklik arengukava 2008-2015” sai Indrek Saare sõnul peale tuliseid vaidlusi mõistlikum algselt plaanitust, sest sotsiaaldemokraadid võitlesid sinna sisse punkti, et aastaks 2015 jõutakse põlevkivi kaevandamisega kuni 15 miljoni tonnini aastas.

Riigikogus on hetkel töös ka maapõueseaduse muutmine, mis on põlevkivi arengukavaga tihedalt seotud. „Maapõueseadusse peab samuti sisse kirjutama konkreetsed tegevused, kuidas jõuda15 miljoni tonni põlevkivi kaevandamiseni aastas, et arengukava omaks suuremat jõudu,” arvas sotsiaaldemokraatide fraktsiooni aseesimees Saar ja sotsid esitavad vastava ettepaneku keskkonnakomisjonile.

Täna on põlevkivi kaevandamislube jagatud 24,25 miljonile tonnile aastas, mis on kaks korda rohkem kui eesti elektrienergiavajadus. Ettepaneku kirjutada koalitsioonilepingusse põlevkivi kaevandamise piirnumbriks 15 miljonit tonni aastas tegid sotsiaaldemokraadid.

15 miljonit tonni aastas ei ületa ka tänane põlevkivi kaevandmise maht, küsimus on kui palju seda mahtu tahetakse suurendada õlitootmise tarbeks.
„Paraku kaevandamisel kasutatav tehnoloogia ei ole loodussäästlik, seega puhtalt ärihuvides ei ole mõistlik Eesti loodust ja elukeskkonda reostada,” ütles Saar.

Lisainfo: Indrek Saar
Sotsiaaldemokraatide fraktsiooni aseesimees
50 82 436
[email protected]

Teate edastas:
Karin Tammer
SDE pressiesindaja Riigikogus
555 89 250; 631 6650
[email protected]

 

Tagasiside