Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade

13. november

Sotsiaaldemokraat Inara Luigas kinnitas täna riigikogus, et vaatamata avalikkuses loodud foonile on kavandatav töövõimereform hea näide toimivast kodanikuühiskonnast, mis aitab tuua puuetega inimesed ühiskonna täieõiguslikeks liikmeteks.

„Tänu töövõimereformile oleme astumas Eesti jaoks väga suurt ja olulist sammu. Oleme loomas sotsiaalselt lõimunud ühiskonda, kus osa meist ei pea heitununa ega tõrjutuna elama ja oma muredega üksi hakkama saama. Loomisel on vundament, kus ka tervisekaoga inimesed on oodatud ja maksimaalselt kaasatud meie igapäevastesse tegemistesse,“ märkis Luigas kodanikuühiskonnale pühendatud parlamentaarsel arutelul.

Tänane kord koos puuetega inimestele jagatava napi abirahaga ei võimalda Luigase sõnul ei toimetulekut ega ravi, rääkimata sellest, et puuetega inimeste probleemid oleksid lahendatud nii, et nad oleksid täieõiguslikult ühiskonda integreeritud.

„Nii nagu reform ise on uus kvaliteet meie sotsiaalses arengus, nii on siin oma positiivset palet näidanud ka riigikogu. Parlament on seda teemat menetledes olnud kõike muud kui kummitempel – toimunud on 23 sotsiaalkomisjoni koosolekut koos puuetega inimesi esindavate ühendustega,“ rääkis Luigas. Riigikogu uksed on lahti ja seaduseandjad võtavad kuulda neid, keda asi puudutab. Kedagi ei ignoreerita, kellestki ei sõideta üle, kedagi ei aeta teerulli alla.”

Luigase sõnul ei ole indiviid ja riik vastased, vaid partnerid. Kodanikeühenduste ja avaliku võimu vaheline koostöö loob parima pinnase aruteludeks ja lahendusteks, mis kaitsevad kodanike huve, lisas ta.

Täiendav info:
Inara Luigas
5168422

 

 

Tagasiside