Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjoni aseesimees Helmen Kütt avaldas lootust, et vaatamata hasartmängumaksu kokku kuivamisele ja sotsiaalministeeriumist tulnud vastandlikele sõnumitele ei kannata ei puuetega inimeste organisatsioonide ega ka ühegi teise MTÜ rahastamine.

„On tõsiasi, et sotsiaalministeeriumi kantsler osutas oma hiljutises kirjas nii hasartmängumaksu laekumise probleemile kui ka kulude vähendamise võimalusele. Selle taustal on paljude organisatsioonide suur mure igati mõistetav, kuna nende tegevustoetused on otseselt seotud hasartmängumaksuga. Kindlasti ei tohiks see nii olla sellel aastal,“ ütles Kütt.

„Sotsiaalminister Tanel Kiige laupäevane sõnum, et toetuste 50-protsendiline kärbe ei ole tõsi ja hetkeseisuga pole ühegi organisatsiooni toetust vähendatud vaid leevendas kodanikeühenduste muret, kuid ei andnud kindlust tuleviku osas,“ lisas Kütt.

Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda kuuluv Kütt avaldas lootust, et minister Kiik annab juba lähiajal lubaduse, et aasta lõpuni makstakse toetusi välja kavandatud mahus. „Kõige nõrgemate arvelt kokku hoidmine on täiesti lubamatu, seda iseäranis ajal, kui riigieelarvest toetatakse kõige tugevamaid. Raskel ajal peab riigi abi jõudma kõigi hädasolijateni,“ märkis Kütt.

Tema sõnul peab valitsus tekkiva maksuaugu korvama ja leidma lisaraha mujalt. „Kui tõmmata niigi alarahastatud organisatsioonide toetusi veidigi koomale, siis toob see paljudel juhtudel kaasa nende tegevuse lõpetamise,“ märkis Kütt.

Terav rahamure puudutab ka Lastekaitse Liitu ja mitmeid teisi vabatahtlikke organisatsioone, kelle rahastus sõltub hasartmängumaksust. „ Kindlasti hoiab ka sotsiaalkomisjon sellel teemal silma peal. Loodame, et minister annab ülevaate ka riigikogu liikmetele,“ sõnas Kütt.

Täiendav info: Helmen Kütt, 5114339

Tagasiside