Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

1. jaanuaril jõustub uus lastekaitseseadus, mille sätted aitavad senisest tõhusamalt seista laste õiguste ja heaolu eest.

Riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni aseesimees Helmen Kütt avaldas lootust, et uus seadus rakendub sujuvalt ja hädas lapsed saavad kiiresti abi. „Loodan, et kõik asjaosalised annavad oma parima – kasvamas on lastekaitsetöötajate ja sotsiaaltöötajate vastutus. Samuti suureneb riigi ja omavalitsuste roll, kel tuleb pakkuda peredele rohkem pakkuda nii tuge kui nõustamist,“ rääkis Kütt. „Lisaks paneb seadus meist igaühele kohustuse jagada infot, kui on teada, et mõni laps vajab kaitset või on ohus.“

Küti väitel ei vasta mitte kuidagi tõele ikka veel levivad kuuldused, nagu lubaks uus seadus ametnikel lapse lihtsamalt pere juurest ära võtta. „Lapse perest lahutamine oli, on ja jääb äärmuslikuks abinõuks. See on kohtu loal võimalik vaid juhul, kui ohus on lapse elu ja tervis. Lapse perekonnast eraldamise põhjuseks ei saa olla vaesus ega pere kasinad võimalused. Siin peavad nii riik kui omavalitsused vanemaid ja ka vanavanemaid rohkem toetama,“ ütles Kütt. Tean, et meie sotsiaal- ja lastekaitsetöötajaid teevad oma tööd suure südame ja empaatiavõimega, lisas ta.

Eesti lastekaitset jääb aga punase niidina läbima printsiip, et perekond on lapse kasvamiseks kõige parem koht ja et esmane vastutus lapse hea käekäigu eest on tema vanemate kanda, kinnitas Kütt.

Uuel aastal jätkab oma tegevust tasuta lasteabitelefon 116111. Helistaja võib soovi korral jääda anonüümseks, samuti saab ta nõu pidada, kas oht lapsele võib olla reaalne.

Täiendav info:
Helmen Kütt
5114339

Tagasiside