Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 
Võimuliidu saadikud panid neljapäeval riigikogu sotsiaalkomisjonis kalevi alla sotsiaaldemokraatide eelnõu, mis oleks jõustumisel leevendanud tuhandete vaesuse piiril või lausa süvavaesuses elavate laste olukorda.

„Komisjonis toimunud hääletus näitas kujukalt valitsusliidu hoolimatust ja soovimatust toimetulekuraskustes peredes kasvavaid lapsi ka tegelikkuses abistada. Ühtlasi paljastas see koalitsiooni silmakirjalikkuse – eelnõu esimese lugemise ajal rääkisid nii sotsiaalkomisjoni esimees kui sotsiaalminister, et tegu on olulise teemaga, millega tuleb edasi minna,“ ütles sotsiaalkomisjoni liige Heljo Pikhof. Ettepanekut mitte saata Sotsiaaldemokraatliku Erakonna algatatud seadusemuudatust teisele lugemisele toetasid komisjonis Reformierakonna, Isamaa ja Res Publica Liidu ning Roheliste poliitikud.

Sotsiaaldemokraatide eelnõu lubab majandusraskustesse sattunud peredele maksta üheaegselt nii toimetuleku-kui lapsetoetust. Kehtiv sotsiaalhoolekandeseadus loeb lapsetoetuse perekonna sissetuleku hulka, mis jätab raskustes pered toimetulekutoetuse määramisel sisuliselt ilma lastetoetuseta.

Pikhofi sõnul on ülimalt kahetsusväärne, et valitsuserakonnad ei taha jätta toimetulekutoetuse saajatele alles niigi piskut 300 kroonist lapsetoetust. Ka uuringufirma Praxise analüütikud on leidnud, et lapsetoetuse ja toimetulekutoetuse lahtisidumine oleks üks efektiivsemaid ja paremini sihitud meetmeid vaesusriskis peredele.

„Praegu süveneb meil päev päevalt tuhandete ja tuhandete laste süvavaesus, kuna nende vanemad on kaotanud töö. Tegelikult peaks valitsus töötama kiiresti välja kriisiplaani abivajavate laste toetamiseks,“ rääkis Pikhof.

Sotsiaaldemokraadid on esitanud riigikogule kuuest eelnõust koosneva nn lastega perede abistamise paketi. Tegu on konkreetsete ettepanekutega, mis on kiiresti ellu viidavad ega nõua riigilt ülejõu käivaid kulutusi.

Lisainfo:
Heljo Pikhof
51 19637
 

Tagasiside