Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade

3. juuni

 

Sotsiaaldemokraat Heljo Pikhof rõhutas täna riigikogus toimunud laste õiguste tagamisele pühendatud arutelul selget vajadust lastega tegeleva ombudsmani järele.

Pikhofi väitel puudub Eestis korralik statistika laste olukorra kohta ning laste õigustega seotud valdkonnad on hajutatud eri ametkondade vahel.

„Mitte kellelgi pole meie riigis ülevaadet laste õiguste tegelikust realiseerimisest ja vanad seadusedki on pigem loosunglikud. Põhjamaade eeskujul tuleks ka meil luua laste ombudsmani institutsioon,“ lausus Pikhof.

Ombudsmani juurde tuleb tema sõnul koondada nii laste õiguste rikkumist puudutav teave kui ka info laste tervise, elutingimuste, haridustee, vajaduste ja murede kohta.

„Kui meil on olemas tõene info, siis võimalik senisest palju tõhusamalt laste huvide eest seista ja ka seadusi ning määrusi muuta,“ märkis Pikhof. „Lahendamata on näiteks küsimus, millist tugiteenust pakkuda lastele, kelle vanematel on psüühikahäired. Ka ei taga meie seadused ei taga piisavat kaitset perevägivalla eest.“
 

Täiendav info:
Heljo Pikhof
5119637
 

 

Tagasiside