Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
9. detsember

Sotsiaaldemokraat Heljo Pikhof kinnitas riigikogu ees peetud kõnes, et tervishoiuteenustesse panustamise kõrval aitavad rahva tervist parandada ka majanduspoliitilised otsused.

„Seadusandja ülesandeks on aidata kaasa sellise elukeskkonna kujundamisele, et inimestel oleks lihtsam iseennast ja ka teiste tervist hoida. Lüngad on vaja seadustest üles otsida,” lausus Pikhof.

Tema sõnul tuleb alustada alkoholi ja tubaka kättesaadavuse kompleksest piiramisest, mis on üks tõhusamaid tervise hoidmisele suunatud abinõusid.

„Vajalikud on nii müügiaegasid kui hindasid puudutavad piirangud. Paljud riigid on aru saanud, et 18-aastasele koolilapsele ei tohiks olla viin ja suitsud iga kell ja igast toidupoest kättesaadavad. Alkohol ja tubakatooted tuleks igapäevasest tarbekaubandusest välja viia ja koondada need spetsiaalsetesse kauplustesse. See annab selge signaali, et need kaubad ei ole esmatähtsad,” pakkus Pikhof.

Samuti peaksid riik ja omavalitsused senisest enam toetama inimeste sportlikke harrastusi. „Inimesed, kel pole täna piisavalt raha tervisliku toidu ostmiseks ei saa minna spordisaali või ujulasse. Samas pole saladus, et näiteks Soomes ja teistes Põhja-Euroopa riikides on ujulapilet odavam kui Eestis,” märkis Pikhof.

Täiendav info:
Heljo Pikhof
5119637

Tagasiside