Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
22. märts

Valitsus lükkas Sotsiaaldemokraatliku Erakonna seadusemuudatuse, mis ei luba oma sugulastelt või sõpradelt rahalist abi saanud inimesi jätta enam toimetulekutoetuseta, tagasi põhjusel, et lähedaste kohus ongi toetada puudustkannatavaid omakseid.

„Valitsus tõlgendab sotsiaalhoolekande seadust sel moel, et memmede-taatide pension ongi mõeldud töö kaotanud täiseas laste toetamiseks. Ma väga loodan, et sotsiaalkomisjoni enamus ei nõustu nii küünilise põhjendusega,“ märkis Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni liige Heljo Pikhof. Sotsiaalkomisjon arutab sotsiaaldemokraatide algatatud eelnõu oma homsel istungil.

Pikhofi sõnul tahavad sotsiaaldemokraadid teha lõpu olukorrale, kus lähedaste abi nullib ära puuduses elava pere toimetulekutoetuse. „Praegu juhtub nii, kui näiteks maal elav pensionär kannab oma kirsturaha kitsikusse sattunud tütre arvele või saadab raha haigestunud lapselapsele ravimite ostuks. See, et need summad arvatakse pere toimetulekutoetusest maha, on selgelt ülekohtune ja lausa ebainimlik,“ rääkis Pikhof.

Valitsus seevastu leiab, et antud muudatus on vastuolus sotsiaalhoolekande põhimõtetega, mistõttu „ei saa pidada õigeks toimetulekutoetuse eraldamist olukorras, kus lähedaste toetus tagab juba minimaalsete tarbimiskulude katmise esmavajaduste rahuldamiseks.“

Täiendav info:
Heljo Pikhof
5119637
 

 

Tagasiside