Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sotsiaaldemokraadid hääletasid täna riigikogus kobarseaduse kinnitamise vastu, kuna valitsusliit pookis sinna ridamisi nii küsitavaid või lausa ohtlikke ettepanekuid kui ka asju, mis ei puuduta mitte kuidagi kriisi lahendamist.

„Kiirkorras kokku klopsitud seadus sisaldab normitehnilisi ja õigusloome probleeme. Sisuliste küsimuste kõrval, mis hõlbustavad eriolukorra lahendamist, on sinna tagaukse kaudu lisatud sätted, mis ei puuduta kriisi ja võivad kaasa tuua ebasoovitavaid tagajärgi,“ ütles sotsiaaldemokraatide fraktsiooni nimel esinenud õiguskomisjoni liige Heljo Pikhof.

Pikhof tõi välja, et õiguskomisjoni kuuluvad koalitsioonisaadikud ei võtnud tõsiselt maaelukomisjoni, Tööandjate Keskliidu, Kaubandus-Tööstuskoja, Talupidajate Keskliidu pädevaid arvamusi välistööjõu asjus. “Välistööjõule piirangute rakendamise osas oli kriitiline ka õiguskantsler. Tõsiselt ei võetud ka sotsiaalkomisjoni ja kultuurikomisjoni seisukohti. Komisjoni enamus sõitis veel üle advokatuuri, õiguskantsleri, pangaliidu, inimõiguste keskuse, pagulasabi, lastekaitse liidu ja paljude teiste arvamustest,“ tõdes Pikhof.

Tema sõnul ei saa näiteks leppida sellega, et ühest küljest annab seadus abipolitseinikele õiguse kasutada suuremat sundi, teisalt väheneb nende väljaõppkohustus. „Soov peatada eriolukorra ajal pankrotiavalduse esitamise kohustus kahjustab võlausaldajate ja heausksete ettevõtjate huve. Naiste varjupaikade esindajad ei pea õigeks, et leevenevad naistevastase vägivalla teenuse osutamise reeglid, mis puudutavad turvalisust, konfidentsiaalsust ja oskust ohvrit mõista,“ loetles Pikhof seaduse puudusi.

Täiendav info: Heljo Pikhof, 5119637

Tagasiside