Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
12. oktoober

Sotsiaaldemokraat Heljo Pikhofi kinnitas täna riigikogus, et eesti rahva hääbumise peatamiseks tuleb iga poliitilist ja majanduslikku otsust langetades lähtuda inimesest ja tema heaolust.

„Väljaränne ja madal sündimus on meie rahva kokkukuivamise peamised põhjused. Miks jäävad lapsed sündimata? Miks minnakse ära võõrsile? Mõlemale küsimusele on üks ja sama vastus: riik ei hooli oma inimestest,“ ütles Pikhof rahvaloenduse tulemuste arutelul. „Lausa traagiline oli mullune iibe langus – võrreldes 2010. aastaga sündis siis üle tuhande lapse vähem. Kui praegu on sünnitusealiste naiste arv tipus, siis mõne aasta pärast jõuab täisikka palju vähem noori. Keskmine laste arv naise kohta oli möödunud aastal kõigest 1,52. Rahvastiku taastootmiseks peaks aga sündimuskordaja jõudma vähemalt 2,1ni.“

Pikhofi sõnul pole sellises olukorras ülearune ükski samm, mis noori peresid ja lapsi aitaks. „Sotsiaaldemokraadid on veendumusel, et kolm protsenti meie rahvuslikust rikkusest on vaja anda laste kasvamise ja perede parema toimetuleku toetamiseks,“ lausus ta. Kindlasti ei ole lahenduseks võimuerakondade populistlik lubadus, et järgmise aasta juulist saavad kõige suuremas kitsikuses elavad lapsed kuus kümme eurot juurde. See ei kisu ühtki last vaesusest välja, aga praegu kasvab absoluutses vaesuses või vaesusriskis üle 63 000 lapse, rääkis Pikhof.

”Elame kahaneva rahvastikuga riigis, kus iga poliitilist ja majanduslikku otsust langetades tuleb lähtuda iga inimese – nii lapse kui täiskasvanu heaolust,“ sõnas Pikhof.

Lisainfo:

Heljo Pikhof
5119637

 

 

Tagasiside