Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaaldemokraadist saadik Heljo Pikhof kinnitab, et täna Riigikogus vastu võetud perehüvitiste seadus on oluline samm laste vaesusriski vähendamisel.

“Iga neljas laps Eestis kasvab üksikvanemaga perekonnas ning pooltel pere juurest lahkunud vanematest on oma lapse ees ka elatisraha võlgnevus. Just need lapsed on teistega võrreldes mitu korda suuremas vaesusriskis, mis omakorda tähendab teistega võrreldes vähemat heaolu ja kasinamat kasvupinda,” ütles Pikhof.

Täna Riigikogus kõigi saadikute poolthäältega vastu võetud perehüvitiste seadus paneb aluse elatisabi fondile, mis tagab elatisraha laekumise ka neile lastele, kelle üks vanem oma kohustust ei täida.
Tulevast aastast hakkab riik maksma ühe vanemaga kasvavale lapsele avanssi 100 euro ulatuses kuus, kui teine vanem hoidub oma kohustustest kõrvale. Elatisabi makstakse lapsele-noorukile kuni 18-aastaseks saamiseni, õppimise korral aga kuni 21. eluaastani.
“Lapsed, lastega pered ja lastega perede vaesus on olnud sotsiaaldemokraatidele üheks suurimaks mure- ja tööteemaks,” lausus Pikhof. Juba 2014 a., mil sotsiaaldemokraadid olid valitsuses, seoti lapsetoetused lahti lapsetoetuse määrast ja 10. aastat muutumatu lapsetoetus pere esimesele ja teisele lapsele tõusis enam kui kahekordseks. Käesoleva eelnõuga viiakse kõik peretoetused numbriliseks. Seega kehtestatakse tulevikus kõik peretoetused konkreetse suurusena, mis on kindlasti üleminek paindlikumale skeemile.
Lisainfo:
Heljo Pikhof
5119637

Teate edastas:
Helen Eelrand
Riigikogu SDE fraktsiooni kommunikatsiooninõunik
53818353

Tagasiside