Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sotsiaaldemokraat Hardi Volmer juhtis riigikogus peetud kultuuripoliitika arutelul tähelepanu tõsiasjale, et suur osa tänasest Eesti kõrgkultuurist on sisuliselt loodud amatööride poolt, kuna mitte kõik loojad ei saa pühenduda oma kutsumusele, vaid on sunnitud muu tööga leiba teenima.

„Eksisteerib üks ränk tõbi – loomesõltuvus. See on tõsine ja raske kuluga ravimatu haigus, millesse üldjuhul nakatutakse varases nooruses. Loomesõltlase puhul on tegu inimtüübiga, keda peksa või kaikaga või siis kulda üle – tema ikka loob. Teame oma lähiminevikust, et musitseeriti,  kirjutati, joonistati ja lauldi nii kaevikutes kui surmalaagrites,“ rääkis Volmer.

Volmer kutsus riigikogu liikmeid ja ka kultuuripublikut mõtlema sellele, et paljud kunsti-ja muusikateoste autorid on olude sunnil „asjaarmastajad.“ „Aga sageli suudavad nad meile pakkuda unustamatuid elamusi  ja miks mitte suisa  katarsist,“ sõnas Volmer.

Sirpi tsiteerides: „Oodates sotsiaaldemokraatlikku kultuuripoliitikat“ – see lootus paneb vastse ministri õlule karmi koorma, lisas Volmer.

Täiendav info:
Hardi Volmer
5149961

 

Tagasiside