Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sotsiaaldemokraadist riigikaitsekomisjoni esimees Hannes Hanso ütles täna parlamendi kõnetoolist, et Eesti julgeoleku huvides tegutsevad kõik need poliitilised jõud, kes toetavad piirilepingu ratifitseerimist Venemaaga.

„Eesti-Vene piirilepingute heaks on mitu aastakümmet töötanud erinevad valitsused ja riigikogu koosseisud. Nende lepete kinnitamine mõlema maa parlamendis annab rahvusvahelise õigusselguse, mis peaks olema meie kõigi ühine eesmärk. Riikidevaheliste piirilepingute eksisteerimine on normaalsus ja puudumine erand,“ märkis Hanso enne seda, kui riigikogu lükkas selge häälteenamusega tagasi EKRE katse peatada lepete ratifitseerimisprotsess. “Tegu on meie julgeolekut selgelt kahjustava ettepanekuga,” lisas ta.

Hanso sõnul on uues julgeolekukeskkonnas ja migratsioonikriisi tingimustes vajadus kindlalt paika pandud piiri järele veelgi suurem. „Pall on hetkel Venemaa käes, kes on ratifitseerimisprotsessi külmutanud. Piirilepetega saab edasi liikuda vaid siis, kui selleks on valmis ka teine pool. Mul on raske öelda, millal Venemaal vastav poliitiline tahe tekib.  Eesti saab siin ilmutada mõistlikku, strateegilist kannatust. Nii olulise teemaga ei tohi poliitmänge mängida. See pole Eesti julgeoleku huvides. See pole rahvuslikes huvides,” rääkis Hanso.

Täiendav info:

Hannes Hanso, 53332467

Tagasiside