Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
10. jaanuar

Riigikogu põhiseaduskomisjon toetas täna Keskerakonna fraktsiooni ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni ettepanekut moodustada parlamendi erikomisjon elamislubade andmise ja sisserände kvoodi suurendamisega seotud asjaolude väljaselgitamiseks.

„Mul on väga hea meel komisjoni otsuse üle. See näitab, et Eesti on õigusriik. Just erapooletu uurimiskomisjon, kuhu kuuluvad kõigi nelja fraktsiooni esindajad, aitab tuua selgust elamislubadega hangeldamisse,“ ütles Keskfraktsiooni liige ja õiguskomisjoni aseesimees Kalle Laanet. Uurimiskomisjon roll on tõe väljaselgitamine ja mitte hinnangu andmine, lisas Laanet. 
 

„Elamislubade skandaali puhul on tegu Eesti mõistes enneolematu juhtumiga, mis kahjustas selgelt ka meie riigi mainet. Oluliselt suurema selguse saamine aitab loodetavasti kaasa nii riigikogu kui Eesti riigi usaldusväärsuse taastamisele. Ühiskond peab juhtunust õppima,“ märkis Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni aseesimees ja põhiseaduskomisjoni liige Indrek Saar.

Riigikogu täiskogu ette jõuab opositsioonierakondade eelnõu 17. jaanuaril. Otsuse eelnõu näeb uurimiskomisjoni ühe ülesandena elamislubade väljaandmise ja kvoodi suurendamisega seotud võimaliku poliitilise korruptsiooni ja mõjuvõimuga kauplemise väljaselgitamise. Komisjonil on õigus kutsuda enda ette isikuid ning nõuda oma ülesannete täitmiseks vajalikke andmeid ja dokumente.

Täiendav info:
Kalle Laanet, 5093130
Indrek Saar, 5082436

 

 

Tagasiside