Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sotsiaaldemokraatlik Erakonna fraktsiooni esimees Eiki Nestor kutsus tänasel riigikogu arutelul koalitsioonierakondi toetama eelnõusid, mis seadustamise järel leevendavad ka tegelikkuses tööpuuduse sotsiaalseid mõjusid.

Nestor tõi välja sotsiaaldemokraatide esitatud ja esimese lugemise läbinud eelnõu, mis ei luba enam lapsetoetusi arvata toimetulekutoetuse määramisel puuduses elava perekonna tulude hulka.

„Mulle on täiesti arusaamatu Isamaa ja Res Publica Liidu poolt juhitava sotsiaalkomisjoni käitumine eelmisel neljapäeval, kui keelduti eelnõu edasi arutamast,“ lausus Nestor. „Te ei pannud riiulile mitte ainult meie eelnõu, vaid te panite riiulile ka vaesuse probleemi.“ Samuti tuleb tema sõnul tegeleda teiste eelnõudega, mis aitavad töötuid peresid ja seal kasvavaid lapsi.

Nestori kinnitusel peab riik hakkama lõpuks lahendama neid sügavaid probleeme, mis on seotud pikaajalise töötuse ja sellega kaasneva vaesusega. „Mida kauem on inimesed tööturult eemal, seda raskem on neid sinna hiljem tagasi tuua. Need inimesed ei tohi meie jaoks kaduma minna,“ lausus ta. Üha süvenevat vaesust vähendaks see, kui riigikogu vabastaks pikka aega töötud olnud vanemad lasteaiakoha tasumisest ja maksaks nende lastele täiendavat toetust.

Veel tutvustas Nestor riigikogu ees töölepinguseadusesse tehtud Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ettepanekuid, mis suurendavad koondatute ja töölt kokkuleppel lahkunud inimeste hüvitisi. Praegune töötuse tase tõestab Nestori väitel kujukalt, et Reformierakonna ning IRLi poliitikud eksisid, kui nad läinud aastal väitsid, et töölepinguseaduse ringitegemine ehk töötajatest odavam vabanemine loob juurde uusi töökohti.

Täiendav info:

Eiki Nestor

 5183432 

 

 

Tagasiside