Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
4. november

Sotsiaaldemokraat Barbi Pilvre kinnitas täna riigikogus peetud arutelul, et Suurbritannia peaministri idaeurooplasi halvustavate seisukohtade valguses on põhjust üle korrata, et Euroopa Liit peab olema võrdsete liikmete klubi.

„Jälgime suure huviga Suurbritannia tegevust ja juhtpoliitikute mõtteavaldusi. Idaeurooplastena lähevad peaminister David Cameroni sõnad meile vägagi korda: kas Euroopa Liit on võrdsete liikmete organisatsioon või käib selge vahetegemine klubi vanimate olijate ja uute liikmete vahel,“ märkis parlamendi väliskomisjoni kuuluv Pilvre. Tema kinnitusel ei saa kuidagi rahul olla avaldustega, mis kutsuvad piirama tööjõu vaba liikumist. „Milliseks kujuneb Euroopa Liit, kui Ühendkuningriigid hakkavad tõkestama tööjõu vaba liikumist ning kui britid korraldavad referendumi Euroopa Liidu liikmelisuse osas,“ sõnas Pilvre.

Pilvre hinnangul võiksid eestlased ennast Euroopas tunnetada rohkem subjektidena, seespoolsetena. „Ei ole nii, et kui keegi läheb Euroopa Parlamenti, siis ta läheb nagu näidendis vasakule ära, Euroopasse,“ rääkis Pilvre. „Eesti on täna Euroopas, meie oleme eurooplased. Kui me ennast ise nii ei identifitseeri, siis on seda raske nõuda ka Euroopa Liidu kui klubi vanematelt olijatelt. Ja meil on postsovjetist hiljuti pääsenu metslase märk veel pikka aega otsa ees.“

Samas avaldas Pilvre rahulolu selle üle, et Eesti on üha sõnakam Euroopa Liidu erinevates organites, nagu näitas edukas Euroopa Komisjoni voliniku valimine. Riigikogus debateeriti täna Euroopa Liidu poliitika elluviimise üle.

Täiendav info:
Barbi Pilvre
5607220

 

 

Tagasiside