Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
20. jaanuar

 

 

Sotsiaaldemokraadid ootavad, et siseminister Ken Marti Vaher selgitaks riigikogu ees Hispaania päevalehe El Pais väiteid, et Eestist on saanud Lõuna-Ameerika narkokartellide uus transiitmaa.

„Kõrge Peruu ametniku väited ühe Hispaania suurema päevalehe veergudel teevad tõsiselt murelikuks. Kas nemad teavad midagi sellist, mida meie mingitel põhjustel ei tea või puudub meil oma partneritega usaldusväärne koostöö? Leian, et siseminister peaks Eesti riigi mainet kahjustavatele süüdistustele kiirelt vastuseid otsima,“ põhjendas Andres Anvelt. 

Anvelti sõnul ei lähe juba rahvusvahelist kõlapinda pälvinud info kuidagi kokku andmetega, millega õiguskaitseorganid kirjeldavad narkootikumide vastase võitluse hetkeolukorda Eestis. „Kui minister ilmutas koheselt soovi uurida Interpolilt oma erakonnakaaslase saatust, siis praegusel juhul ei ole tema agarust Interpoli suunas näha. Ometi on tegu igatpidi ebameeldiva olukorraga,“ ütles Anvelt.

Sotsiaaldemokraadid küsivad Vaherilt, milline on siseministeeriumi seisukoht Peruu ametiisiku avalduse asjus ja kas toodud väited peavad paika või kuuluvad ümberlükkamisele. Milline on Peruust ja tema naaberriikidest Eestisse saabunud narkootiliste ainete konfiskeerimise osatähtsus ja kui palju Eesti elanikke on Lõuna-Ameerikas ja Mehhikos seoses narkootikumidega vahistatud, pärivad arupärijad.

Samuti tuleb Vaheril öelda, kuidas kavatseb siseministeerium reageerida Peruu ametiisiku tõsistele süüdistustele ja milliseid samme astuda, et parandada Eesti kui väidetava narkotransiitmaa mainet.

Täiendav info:

Andres Anvelt

5247747
 

 

Tagasiside