Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
3. juuni

 

Siseminister Ken Marti Vaheril tuleb riigikogu ees vastata sotsiaaldemokraatide narkosurmasid ja narkokuritegude vastast võitlust käsitlevale arupärimisele.

„Oleme tundnud korduvalt muret narkosurmade rohkuse üle. 2012. aastal kasvas narkosurmade arv Eestis 160-ni, mis on nii mõnestki Euroopa riigist seitse korda kõrgem näitaja. Samuti juhtisime tähelepanu asjaolule, et see kurb number on otseses sõltuvuses tänavadiilerite vähese püüdmisega. Kuni läinud aasta lõpuni väitis siseminister, et prioriteediks on võitlus „narkoparunite“ ja mitte tänavadiileritega,“ märkis Andres Anvelt.

Sel aastal on aga politsei asunud aktiivselt diilereid püüdma, milleks Põhja prefektuuris loodi ka spetsiaalne üksus. „Narkosurmade arv langes esimeses kvartalis tervelt 44 protsenti. Sotsiaaldemokraadid tahavad, et minister tunnistaks, et varasem tegevus narkosurmade vähendamise osas oli ebaefektiivne,“ selgitas Anvelt.

Vaheril tuleb selgitada ka seda, kuidas narkosurmad jagunevad piirkondlikult ja milline on olukord Ida-Virumaal ning eriti Narvas. „Mida kavatseb siseministeerium veel teha, et vähendada Euroopa mastaabis ikka veel ülisuurt narkosurmade arvu,“ küsivad arupärijad.
 

 

Täiendav info:
Andres Anvelt
5247747

 

 

Tagasiside