Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
18. jaanuar

Homme jõuab riigikogus esimesele lugemisele sotsiaaldemokraatide algatatud eelnõu, mille eesmärgiks on kindlustada paremate pensionitingimustega need päästjad, kes tegelevad suitsu-ja keemiasukeldumise ning demineerimistöödega.

„Päästjate jaoks on tegu niivõrd põletava probleemiga, et nad tulevad neljapäeva hommikul eelnõu kaitseks Toompeale meelt avaldama,“ ütles õiguskomisjoni liige Andres Anvelt.

Päästeteenistuse seaduse muudatused annavad õiguse minna varem pensioniootele neile päästeteenistujatele, kes töötavad kõrgendatud terviseriskide ja ohu tingimustes. Sotsiaaldemokraatide eelnõu lubab vähemalt 15-aastase staažiga päästetöötajal jääda pensioniootele kuni kümme aastat enne vanaduspensioni ikka jõudmist.

„50-55 aastased mehed ei ole sageli enam võimelised töötama hingamisaparaadiga või tugeva psüühilise stressi tingimustes lõhkematerjalide, radioaktiivsete ja mürgiste ainetega. Nad kannatavad tihti kutsehaiguste käes. Samuti on organismi vastupanuvõimet nõrgestanud pidev kokkupuude kuumuse, suitsu, niiskuse ja keemiliste ainetega,“ põhjendas Anvelt. Vajadust täiendava tagatise järele näitab Anvelti sõnul ainuüksi see, et viimase viie aasta jooksul on tervise tõttu teenistusest lahkunud tervelt 73 päästjat.

Vanaduspensioni ootel oleva päästeteenistuja keskmine toetus on hetkel 400 eurot kuus, mida makstakse kümmekonnale inimesele. Kehtiv seadus lubab pensioniootele jääda kolm aastat enne vanaduspensioni ea saabumist.

Täiendav info:
Andres Anvelt
5247747

 

 

Tagasiside