Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade, 9. mai

Sotsiaaldemokraatide nõudel tuleb siseminister Ken-Marti Vaheril riigikogule selgitada, mida kavatseb valitsus sisejulgeoleku vallas ette võtta, et liiklussurmade ja põlenguohvrite arv taas vähenema hakkaks.

„2011. aasta on Eesti sisejulgeolekule alanud mustalt. Liikluses hukkunute ja põlengutes elu kaotanud inimeste arvu jätkuv kasv näitavad, et varasemad pingutused on saanud tõsise tagasilöögi. Õnnetussurmade arv sõltub aga otseselt sisejulgeoleku ja turvalisuse rahastamisest,” märkis Vaherile arupärimise üle andnud Andres Anvelt. Tema sõnul maksab praegu valusalt kätte see, et nii politsei- ja piirivalveameti kui päästeameti eelarved on jäänud läinud aasta tasemele ning päästeameti personalikulusid tänavu isegi kärbiti.

„Arvud räägivad enda eest. Päästeamet oli ajutiselt sunnitud vähendama ligi 30 komando elupäästmisvõimekust. 2009. aastaga võrreldes jätkus ka 2010. aastal põlenguohvrite arvu kasv ja seda ligi 9,5 protsenti. Politseipatrullide vähesus tänavatel on mõjutanud liiklussurmade arvu ligi 73 protsendilist kasvu võrreldes eelmise aasta sama perioodiga,” osutas Anvelt.

Sisejulgeolekule ei luba samas mingit lisaraha ei peaminister Andrus Ansip ega ka rahandusminister Jürgen Ligi, põhjendades seda tasakaalustatud eelarvepoliitika ning piiratud rahaliste võimalustega. „Rahandusminister on koguni öelnud, et järgnevatel aastatel on avaliku sektori palgakasv võimalik ainult sisemiste ressursside ja ümberkorralduste arvel,” lisas Anvelt

Koos 15 Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni liikmega küsib Anvelt Vaherilt, kas alarahastamise tõttu võib sisejulgeoleku alane olukord veelgi halveneda. Arupärijad tahavad samuti teada, milliste kompensatsioonimehhanismidega on kavas olukorda leevendada, kui riigieelarvest ei õnnestu täiendavat raha hankida. Siseministril tuleb öelda, kas politsei-ja piirivalveametis ning päästeametis on tulekul koondamisi või struktuurseid muudatusi.

Täiendav info:
Andres Anvelt
5247747

 

Tagasiside