Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna nimel täna riigikogus kõnet pidanud Andres Anvelti väitel panevad nii tänavune kui 2016. aasta riigieelarve suurt rõhku ühiskonna nõrgemate liikmete järeleaitamisele, mistõttu on ka nende kinnitamine läinud varasemast libedamalt.

„Meie jaoks on oluline, et tuleva aasta eelarve paneb rõhku lastetoetuste tõusule, mis jätkub ka järgnevatel aastatel. Kuidagi ei saa alahinnata 5,7 protsendilist pensionitõusu, mis on viimaste aastate üks suuremaid,“ ütles sotsiaaldemokraatide fraktsiooni juhtiv Anvelt. „Kindlasti ei ole siin tegu liigsete sotsiaalkulutustega. Eesti riik ei ole varasematel aastakümnetel paistnud silma sellega, et ta aitaks järele neid, kes kas oma nooruse või vanaduse tõttu džungliseaduste korral ellu ei jääks. Sotsiaaldemokraadid näevad oma rolli just selles, et seista tänases võimupoliitikas ka nende eest, kes muidu jääksid kaitseta.“

Sotsiaaldemokraadid tunnistavad samas seda, et kehtiva maksupoliitikaga on sotsiaalvaldkonnas raske midagi rohkemat ära teha, lisas Anvelt.

Anvelt tõstis esile, et riigikogu suutis eelarve menetlemise käigus leida lahenduse mitmele valukohale või siis probleemi leevendada. „Ligi 200000 eurot saavad naiste varjupaigad, mille Norra-poolne rahastus lõpeb kevadel. Samuti leiti vahendid, et suurendada õpetajate palgakasvu nelja protsendi asemel ligi kuus protsenti. Õnnestus toetada ka parvlaevaliiklust, et pileti hinnatõus ei oleks nii kõrge ning tagada, et rahvusringhääling saab uuel aastal näidata erinevaid spordiülekandeid,“ loetles Anvelt.

  1. aasta riigieelarve poolt hääletas 58 saadikut.

Täiendav info:
Andres Anvelt
5247747

Tagasiside