Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
12. märts

 

Sotsiaaldemokraadid tegid täna riigikogus ettepaneku lükata menetlusest tagasi Keskfraktsiooni algatatud kriminaalmenetluse seadustiku muudatused, kuna nad ei ole nõus prokuratuuri õiguste ülemäärase piiramisega.

„Eelnõu mitmest sättest kumab läbi soov teha vigade parandus seal, kus ämbritega on eeskätt kolistanud Reformierakonna ja Keskerakonna poliitikud. Kahjuks on tal selge seos erinevate kõmuliste lugudega. Poliitikud peavad parandama oma käitumist ja mitte tegema seadusi enda jaoks mugavaks,“ ütles Andres Anvelt.

Kuigi seaduseelnõu osutab Anvelti sõnul Eesti õigussüsteemi teatud puudustele, on sotsiaaldemokraatidele vastuvõetamatud sinna sisse kirjutatud kohtuvaidlusi, jälitustoiminguid ja tõendite kogumist puudutavad piirangud.

„Kuidagi ei saa leppida sooviga välistada prokuratuuri apellatsioonivõimalus juhul, kui esimese astme kohus on süüdistatava õigeks mõistnud. See viitab soovile saada ühele poole maadevahetuse saagaga. Selgus peab saabuma kolmeastmelises kohtuvaidluses, millele meie kohtusüsteem rajaneb,“ selgitas Anvelt. Kui jälitustoimingud oleksid lubatud vaid esimese astme kuritegude puhul, tähendaks see suuri raskusi mitte ainult varavastaste kuritegude ja kergemate narkokuritegude, vaid ka korruptsioonikuritegude uurimisel, lisas ta.

„Veel tahab eelnõu välistada need tõendid, mis on leitud teise kuriteo menetlemise käigus. Kas põhjus ei peitu mitte loos, kus ühes parteikontoris tehtud läbiotsimise käigus leiti viited teisele kuriteole,“ sõnas Anvelt.

Paraku ei leidnud sotsiaaldemokraatide ettepanek hääletusel teiste erakondade saadikute toetust ning eelnõu läbis esimese lugemise.

Täiendav info:
Andres Anvelt
5247747
 

 

Tagasiside