Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
10. september

 

Keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannusel tuleb sotsiaaldemokraatide nõudel riigikogu ees selgitada oma passiivsust metallivarguste tõkestamise ja metallijäätmete ebaseadusliku kokkuostu vähendamise vallas.

„Eestis on saanud tõsiseks probleemiks metallivargused ja seda eriti riikliku tähtsusega objektidelt nagu Eesti Raudtee ning side-ja elektrilevi ettevõtted. Need vargused võivad kaasa tuua hädaolukordasid ja õnnetusi. Viimasel ajal on näiteks kaevuluukide varguste tõttu hukkunud seitse inimest ja paljud saanud vigastada,“ ütles arupärimise üle andnud sotsiaaldemokraat Andres Anvelt.

Telesaade „Pealtnägija“ tõi Anvelti sõnul ilmekalt välja, et vargustele aitavad otseselt kaasa kontrollimatult tegutsevad metalli kokkuostukontorid. Samas on vastavalt jäätmeseadusele metallijäätmete kogumise eritingimuste rikkumise väljaselgitamine keskkonnaministri valitsemisalas oleva keskkonnainspektsiooni pädevuses, lisas Anvelt.

Seetõttu tahavad sotsiaaldemokraadid teada, kuidas on keskkonnaministeerium ja keskkonnainspektsioon püüdnud seda valusat probleemi lahendada. „Kui palju on algatatud väärteomenetlusi ning kui palju on trahvitud jäätmeseaduse rikkujaid. Mitu korda ja millises ulatuses on keskkonnainspektsioon kohaldanud konfiskeerimist firmade suhtes, kes ostavad seadusevastaselt metallijäätmeid kokku,“ pärivad nad Pentus-Rosimannuselt.

Ministril tuleb veel öelda, milliseid samme ja seadusemuudatusi ta planeerib, et olukorda metallijäätmete kokkuostuturul normaliseerida. Samuti tuleb tal selgitada, kas ta on teinud koostööd siseministriga hoidmaks ära kuritegelikke ründeid oluliste taristuobjektide vastu.

Täiendav info:
Andres Anvelt
5247747

 

 

Tagasiside