Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esimehe Andres Anvelti kinnitusel on politsei toetus nn õiglastele trahvidele selge signaal poliitikutele, et Eestil tuleb minna üle uuele trahvisüsteemile, kus trahvi suurus sõltub väärteo toime pannud inimese sissetulekust.

„Õiglase trahvi kontseptsioon jõudis sotsiaaldemokraatide survel koalitsioonilepingusse. Samuti on justiitsministeerium lubanud teemat põhjalikult analüüsida. Me ootame, et justiitsminister tuleb peagi seda analüüsi tutvustama, et hiljemalt sügisel saaksime me riigikogus arutada trahvuide sidumist inimeste sissetulekutega,“ lausus Anvelt.

Õiglase trahvisüsteemi rakendumise korral paraneks Anvelti sõnul oluliselt inimeste õiguskuulekus. „Õiglased trahvid teeksid meie tänavad turvalisemaks ja karistused reaalsemaks, ka aitaksid nad taastada inimeste õiglustunnet,“ sõnas Anvelt. „Nad teenivad märksa paremini  trahvimise kui karistamise põhilist eesmärki – hoida ära uusi rikkumisi. Kui trahvi suurus sõltub sissetulekust, paneb määratud karistus oma teo üle ühtemoodi mõtlema nii alampalga saaja kui kõrgepalgalise töötaja.“ Kriminaalmenetluses toimib see juba üle kümne aasta, lisas ta.

Politsei- ja piirivalveameti peadirektori asetäitja Joosep Kaasik andis täna intervjuu, kus ta leidis, et tulevikku vaadates oleks uued trahvid õiglasemad ja mõistlikud.

Täiendav info:

Andres Anvelt

5247747

 

 

Tagasiside