Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
12. september

 

Sotsiaaldemokraatide algatatud liiklusseaduse muudatused annavad juhtidele õiguse parkida ka eraparklates esimesed 15 minutit tasuta ja vabastavad liikumispuudega inimesed parkimistasu maksmisest.

„Kui omavalitsusele kuuluvatel tasulistel parkimisaladel saab esimese veerandtunni jooksul oma autot tasuta parkida, siis paljud eraparklad rakendavad kohese maksmise kohustust. Meie hinnangul pole see kooskõlas lepinguvabaduse põhimõttega ja külvab segadust,“ selgitas õiguskomisjoni liige Andres Anvelt.

Täna on Anvelti sõnul sageli nii, et lepingu tingimuste ja ka parkimistasu suurusega saavad juhid tutvuda alles pärast parkimisalale sisenemist, mis tähendab kohest lepingutingimustega nõustumist. „Inimestel peab olema võimalus otsustada, kas sõlmida leping ja jätta auto parklasse või lahkuda. Lisaks vajavad juhid aega parkimispileti soetamiseks või mobiiltelefoniga parkimise eest tasumiseks,“ ütles Anvelt.

Teiseks tahavad sotsiaaldemokraadid anda liikumispuudega juhile ja liikumispuudega või pimedat inimest teenindava sõiduki juhi kasutuses oleva sõidukile tasuta parkimise õiguse kõigil tasulistel parkimiskohtadel. „Vastavad parkimisreeglid eraparklates ja omavalitsuse tasulistel parkimisaladel peavad ühtlustuma,“ märkis Anvelt.

Eelnõu kolmas muudatus annab omavalitsusele õiguse seada ka eraparklatele täiendavaid nõudeid parkimise korraldamisel. „Kohalik võim ei tohi lasta tegutseda eramaal asuvatel parklatel, mis kohati meenutavad kuumaastikku ja muutuvad suuremate vihmade ajal porimülgasteks. Korrastamata eraparklad rikuvad linnapilti. On igati mõistlik, kui neile kehtivad ühtsed nõuded parkimisala tähistamise ja ala korrashoiu osas,“ sõnas Anvelt, kes valmistas parkimiskorra muudatused ette koos Kalev Kotkasega.

Täiendav info:
Andres Anvelt
5247747

 

 

Tagasiside