Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
5. aprill

 

Peaminister Andrus Ansipil tuleb sotsiaaldemokraatide nõudel riigikogu ees selgitada, kuidas läheb 2016. aastani kestev eelarve puudujääk kokku valitsusliidu rahanduspoliitiliste lubadustega.

„Meil on tõsine mure seoses rahandusministeeriumi värske majandusprognoosiga. Kui Euroopa teised riigid, sealhulgas paha poiss Kreeka, pingutavad, et oma eelarvepositsioone parandada, siis prognoosi järgi on Eestis eelarve defitsiidis kuni aastani 2016, laenukoormus näitab jõudsat kasvutempot ja reservid vähenevad,“ ütles rahanduskomisjoni aseesimees Rannar Vassiljev arupärimist üle andes.

Vassiljevi sõnul näeb Reformierakonna ning IRLi valitsusliidu programm ette, et eelarve viiakse ülejääki hiljemalt aastaks 2014 ülejääki ja ülejääki hoitakse kõigil kasvuaastatel.

Ansipil tuleb öelda, kas valitsus on taandunud oma rahanduspoliitilistest põhimõtetest ja mis põhjustab majanduskasvu tingimustes võlakoormuse kasvu. Ministeerium prognoosib nimelt, et avaliku sektori võlakoormus SKPst kasvab sel aastal 8,8 protsendini ja järgmisel aastal 11,3 protsendini, milleks ta jääb kuni 2016. aastani.

„Eluaseme kulude – eriti kütte ja elektri – komponent inflatsioonis suureneb. Kas, ja mil moel plaanib valitsus kodukulude kallinemist ohjata?“ pärivad sotsiaaldemokraadid valitusjuhilt.
Veel küsivad sotsiaaldemokraadid valitsusjuhilt töötuskindlustusmakse ja riskistsenaariumi realiseerumise kohta.

Täiendav info:
Rannar Vassiljev
56215610

 

 

Tagasiside