Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogus läbis täna varahommikul esimese lugemise eelnõu, mis tõstab esimese ja teise lapse toetuse samm-sammult 60 euroni ning kindlustab kolme ja enama lapsega pered 2017. aastast 200 euro suuruse lasterikka pere toetusega.

„Sotsiaaldemokraatide jaoks on valitsusleppe nurgakiviks laste ja laste perede heaolu parandamine, mistõttu on peretoetuste eelnõu seadustamine meile keskse tähtsusega küsimus. Opositsiooni venitamistaktika ega ööistungid ei saa ega tohi lastetoetuste tõusu väärata,“ ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni aseesimees Helmen Kütt. „Ma väga loodan, et riigikogu kinnitab nii põhimõttelise seaduse enne jaanipäeva. See annab nii praegustele kui tulevastele emadele-isadele kindlustunde ja teadmise, mida lähiaastad lastega perekondadele toovad,“ lisas Kütt.

Küti kinnitusel peavad kavandatud perepoliitilised muudatused aitama kaasa nii laste vaesuse kaotamisele kui ka sellele, et meie peredesse sünniks rohkem lapsi. „Erinevate sammude koosmõjus peaks 2019. aastaks vähenema laste vaesus Eestis kaks korda. Lapsetoetuse tõusu kõrval toob kitsikuses peredele leevendust ka toimetulekupiiri tõus, mis kerkib 2016. aasta alguses tänaselt 90 eurolt 130 euroni kuus,“ sõnas Kütt.

Heljo Pikhofi sõnul on märgilise tähendusega see, et koalitsioonileppesse sai esimese asjana kirja lastega perede toimetuleku parandamine. „Mul on väga hea meel selle üle, et suhteliselt lühikese ajaga õnnestub laste heaks mitmeid olulisi asju ära teha. Väljatöötamisel on süsteem laste huviharrastuse ja sportimise toetamiseks, loomisel on elatisabifond. Samuti seisame uute lasteaiakohtade eest ja aitame vanematel paremini ühildada töö- ja pereelu ühildamine. Kõik see annab kindlustunnet selleks, et pere teine, kolmas ja ehk neljaski laps omal kodumaal üles kasvatada,“ rääkis Pikhof.

Tema sõnul näitavad nii erinevad rahvusvahelised uuringud kui ka Põhjamaade kogemus, et sündimus on kõrgem ja lastega perede vaesus madalam just neis riikides, kus kõigile makstakse ühtviisi ja tuntavaid peretoetusi, kus riik teeb omalt poolt mis suudab, et pakkuda lastele vajalikke teenuseid.

Täiendav info:
Helmen Kütt, 5114339
Heljo Pikhof, 5119637

Tagasiside