Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Isamaa ja Res Publica Liit ei kirjuta täna alla sotsiaalministeeriumi poolt koostatud „Puudega ja tervisekahjustusega inimeste sotsiaalse kaitse tagamise leppele“, kuna erakonna hinnangul ei ole tegu valitsuse tõsiselt võetava kavatsusega parandada puudega inimeste olukorda.

„Kui meie kaks sotsiaalministrit ja Vabariigi Valitsus sooviks ka tegelikult lahendada puudega inimeste probleeme, siis need võimalused on ka täna, ilma selle lepinguta, olemas“, ütles riigikogu sotsiaalkomisjoni aseesimees, IRLi kuuluv Margus Tsahkna.

„Puudega inimesed on teinud oma ettepanekud töövõimereformi eelnõudesse, et tagada neile vastavad teenused selle reformi eesmärkide täitmiseks. Kahjuks ei ole koalitsioon neid ettepanekuid arvestanud ning tegeleb pigem avalikkusele suunatud suhtekorralduslike ürituste korraldamisega, milleks ka selle lepingu sõlmimist saab nimetada,“ ütles Tsahkna.

„Sotsiaalministeerium on toonud eeskujuks kaks aastat tagasi tervishoiutöötajatega sõlmitud heatahte lepingut, mis aga tegelikkuses ei ole täitmisele pööratud. Tervishoiu sektoriga sõlmitud leping on jäänud deklaratiivseks, sisulisi lahendusi ettenähtud kuupäevadeks vastu ei ole võetud,“ meenutas Tsahkna.

Tsahkna tuletas meelde, et juba homme toimub Riigikogus töövõimereformi ja sellega seotud eelnõude kolmas lugemine, mille suhtes on puudega inimeste organisatsioonid väljendanud otsest vastuseisu. „Valitsusel on võimalik oma tegelikku tahet näidata homme hoopis tegudega, mitte lollitades puudega inimesi õhku kirjutatud lepingute allkirjastamisega“, lisas Tsahkna.

„Puudega inimeste organisatsioonid on teinud ridamisi ettepanekuid, korraldanud meeleavaldusi, kogunud 3500 allkirja töövõimereformi peatamiseks, aga neid ei ole kuulda võetud.  Kolmapäevasel Riigikogu istungil on valitsuskoalitsiooni erakondadel  võimalik veel töövõimereform peatada ning sellega näidata, et nad võtavad puudega inimesi ka sisuliselt kuulda“, rõhutas Tsahkna.  

Tsahkna kinnitas, et  valitsusel on olemas vastav analüüs ja teadmised, et puudega inimeste ettepanekutele vastu tulla.

Tagasiside