Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

“Loomulikult teeb eelarve kasv mulle head meelt, kuid kahjuks peab möönma, et raha on küll palju, kuid eelarve kulutuste eesmärgid on ebaselged,” ütles Isamaa ja Res Publica Liidu kaasesimees Taavi Veskimägi 2006. aasta lisaeelarvet ja 2007. aasta eelarvet kommenteerides.

„Täna toob lisaraha eelarvesse veel madalate, kuid üha kasvavate intresside toel riiki voolav laenuraha ja sellega kaasnev lisanõudlus. Tänane kiire laenukasv ei saa kesta igavesti. Ärme unusta, et kõrgemad intressid tähendavad ka kõrgemaid laenumakseid ja seeläbi väiksemat tarbimist,” rääkis ta.

Veskimägi sõnul on eelarvekasv Eesti inimeste, mitte valitsuse hea töö tulemus, mistõttu oleks õige kasvatada Eesti konkurentsivõimet, panustades haridusse ja teadusesse.

“Meil on vaja teha tarku investeeringuid kutse- ja kõrgharidusse, et meie noored saaksid maailmatasemel teadmised ja oskused. See eeldab panustamist haridusse, kuid selle osakaal eelarves hoopis väheneb,” lausus Veskimägi.

Veskimägi sõnul on tal kahju, et valitsus ei suuda süllelangenud rahaga viia läbi ühtki tulevikkuvaatavat ja pikaajalist muudatust, mille horisont oleks kaugemal kui lähenevad valimised.

“Ka ei toeta eelarve olulisi reforme, sest valitsuses puudub üksmeel Eesti tuleviku ja selle osas milliseid põhimõttelisi muutusi oleks Eesti ühiskonnas ellu viia. Selle asemel on lisaeelarvega valitsuse reservi peidetud kuni 400 miljonit krooni poliitiliseks äraostmiseks valimiste eel,” rääkis ta.

Tagasiside