Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

„Hoolimata kõigi aegade suurimast eelarvekasvust hariduse osakaal eelarves langeb. Kui tavaliselt on keeruline eelarvetes proportsioone muuta, siis 2007. aasta eelarves on seda ilma konservatiivset raha- ja eelarvepoliitikat hülgamata võimalik teha. Valitsus pole seda suutnud,” ütles Taavi Veskimägi riigieelarve kolmandal lugemisel.

Ta juhtis tähelepanu ka sellele, et selle eelarvega eemaldub Eesti võimalusest võtta kasutusele euro, kuna eelarve ei sisalda mingeid sisulisi samme inflatsiooni ohjamiseks. Niigi sümboolne eelarveülejääk kahaneb veelgi, kuna ilmselt on raudtee aktsiate tagasiostmisel tegemist osaliselt riigieelarvekuluga, mitte finantseerimistehinguga. Veskimäe hinnangul on see taasriigistamise eelarve, millega makstakse Savisaare vigade eest vähemalt 500 miljonit krooni.

„Kindlasti on see ka valitsemiskulude kasvatamise eelarve. Bürokraatia kulude vähendamise arvelt oleks saanud tõsta õpetajate palku 25 protsenti, rakendada alates kolmandast lapsest peretoetuse tõstmise 2000 kroonini ja vähemalt kuue lapsega peredele hakata suure pere vanemapalka maksma, kuid valitsuskoalitsioon ei pidanud vajalikuks neid algatusi toetada,” sõnas Veskimägi.

„Kui vaadata eelarve menetlemist Riigikogus, siis kolme lugemise käigus eelarve paremaks ei muutunud. Isamaa ja Res Publica Liidu ettepanekuid, milles leiti võimalusi valitsemiskulude arvelt rahastada haridust ja tervishoidu, ei arvestatud,” lausus Veskimägi.

Tagasiside