Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

„Otsus Eesti Raudtee taasriigistada saab sündida vaid hirmust hinna ees, mida riik peaks maksma vigade eest, mida on teinud Edgar Savisaar,” ütles riigikogu liige Taavi Veskimägi.
 
Tema sõnul ei ole raudtee eest makstav hind põhjendatud raudtee väärtusega, vaid hirmuga, mida tuntakse Washingtoni ja Stockholmi arbitraažis üleval olevate nõuete kogusumma – pea kuue miljardi krooni maksmise ees.
 
„Tehtav investeering saab olla tasuv vaid vara „ülesse hindamisel” ja seeläbi raudtee infrastruktuuritasude suurendamisel. Samas oleks administratiivsete muutuste elluviimise korral töötanud ka tänane mudel.  Lisaks puudub usk Savisaare suutlikkuses astuda samme, mis on vastuolus vene transiidioperaatorite huvidega, ” rääkis Veskimägi.
 
Tema sõnul olid juba 2005. aastal olemas erastamislepingu muudatused, mis oleks taganud raudtee infrastruktuuri jätkusuutlikkuse, kergendades samas ka operaatorite kukrut. Vene transiidiärimeeste taskust oleks igal aastal investeeringuteks võetud vähemalt 200-300 lisamiljonit krooni.

 

 „On kurb tõsiasi, et ka peaministripartei näitab raudtee natsionaliseerimist toetades oma kahepalgelisust – seda, et eraomandi kaitsmine ei ole tegelikult nende põhiväärtus,” sõnas Veskimägi.

Tagasiside