Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

„Kui kasvõi üks pere jätab selle seaduse tõttu maalt linna kolimata, või kolib linnast maale, siis on tehtud õige tegu,“ ütles Riigikogu liige Lauri Vahtre pärast seda, kui parlament täna seadustas ülikoolist ellu astuvatele noortele õpetajatele lähtetoetuse maksmise.

„Ma tean omast käest, kui oluline on noorel perel, kes kaalutleb, kas minna maale elama või hoopis maalt linna elama, et läheduses oleks põhikool, kus oleks hea tasemega õpetajad, mistõttu on lähtetoetus hea ja õige ka siis, kui hoiab ära ühe pere ärakolimise maalt või toob ta maale tagasi.“

Vahtre sõnul pole lähtetoetuse seadustamine heategu, vaid parlamendi normaalne töö, mis tuli ära teha.

Täna Riigikogus vastu võetud põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse ning kutseõppeasutuse seaduse muutmise seadusega viiakse ellu IRLi programmiline lubadus maksta esmakordselt tööle asuvale pedagoogilise kõrgharidusega õpetajale 200 000 krooni stardiraha, laenuna, mis kustub pedagoogitöö jooksul.

IRL seisab ühiskonna eest, mille liikmed saavad ennast teostada ning rakendada oma andeid ja loovust. Selleks vajab riik haridussüsteemi, mis annab võimaluse eneseteostuseks ja toimetulekuks ning tagab Eestile konkurentsivõimelise koha teadmistepõhises maailmamajanduses.

Tagasiside