Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liige Ken-Marti Vaher pidas täna parlamendis kriminaalpoliitika arutelul vajalikuks eelkõige organiseeritud kuritegude uurijate palkade olulist tõstmist. Tema sõnul jätkab Res Publica tööd õiguskaitseorganite pädevuse tõstmiseks. "Peamine vajadus on lahendada raskeid kuritegusid lahendavate politseiuurijate palgaprobleem, nende töötasu tuleks tänasega võrreldes kahekordistada," ütles Vaher.

Vaher juhtis tähelepanu sellele, et mitmed valitsuse kriminaalpoliitilised lubadused on täitmata. "Pean siin silmas näiteks korrakaitseseadust, mis lubati esitada eelmise aasta lõpuks, ammu lubatud karistusseadustiku muudatusi ja konfiskeerimist hõlbustavaid seadusemuudatusi. Lisaks pole me kuulnud midagi justiitsministri septembrikuisest lubadusest esitada ettepanekud selleks, et Hanschmidti-Lipstoki skandaalsed skeemid ei oleks Eestis edaspidi võimalikud.

"Samuti astub Res Publica uuesti omapoolseid seadusandlikke samme selleks, et kõrvaldada seaduslüngad, mis takistavad kuriteoga omandatud vara konfiskeerimist," ütles Vaher Riigikogu ees peetud sõnavõtus.

Vaher tänas justiitsminister Rein Langi selle eest, et see pole oma ametiaja jooksul suutnud Justiitsministeeriumi ametnikkonna tööd oluliselt kahjustada. "Tahan ministrit kiita selle eest, et ta ei ole keeranud tagasi 2003. aastal alustatud reforme prokuratuuri tugevdamiseks, mis on üks tähtsamaid samme efektiivse kriminaalpoliitika elluviimiseks Eestis," ütles Vaher.

"Vaatamata justiitsministri pingutustele on kriminaalasutuste töö praegu Eesti riigis tunnustamist väärival tasemel, küsimus on siiski see, milline on poliitikute sisend kriminaalpoliitikasse. Valitsuse prioriteedid kuritegevusega võitlemise osas näitavad selgelt, et korruptsioon siiski enam nende hulka ei kuulu. Sellele vastab ka valitsuse ja justiitsministri tegevus. Seaduseelnõusid, mis korruptsioonivastase strateegia kohaselt peaks ammugi olema Riigikogule esitatud, ei ole kusagil," rääkis Vaher.

Lisainfo:

Ken-Marti Vaher
Riigikogu liige
Res Publica
503 4674

Rauno Veri
RP meedianõunik
53408908

Tagasiside