Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

IRLi välispoliitikanõukoguga kohtunud Tšerkessi diasporaa esindajad Iyad Youghar, Aliy M. Berzegov, Setenay Gurcesme ja Tamara Barsik paluvad Eestilt abi inimõiguste kaitsmisel.

Pöördumises Eesti parlamendisaadikute poole juhivad nad tähelepanu, et 2014. aasta taliolümpiamängude plaanitav toimumiskoht – Sotši ja selle ümbruskond – paikneb tšerkessi rahva põlisel asualal.

Olümpiamängude korraldamise sildi all pannakse seal toime inimõiguste rikkumisi, hävitatakse ökoloogilist tasakaalu ning kuritarvitatakse administratiivset võimu.

Tšerkessid ootavad tsiviliseeritud riikidelt õigeaegset ja selget seisukoha kujundamist, mille lähtekohaks on euroopalikud kriteeriumid.

Vene Föderatsioon on Euroopa Nõukogu liige ning Euroopa Liidu strateegiline partner, kes nii rahvusvaheliste konventsioonidega ühinedes kui ka koostöölepet EL-iga sõlmides võtnud endale selgelt sõnastatud kohustused.

Sellest lähtuvalt on Euroopa Liidu liikmesriikide poolt endastmõistetav kontrollida ja nõuda Venemaa Föderatsioonilt nende kohustuste ja tsiviliseeritud riikidele kohustuslike kriteeriumide täitmist.

Tagasiside