Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu rahanduskomisjoni liikme Margus Tsahkna hinnangul on kahetsusväärne, et koalitsioon ei suutnud kokku leppida suuremas valitsemiskulu vähendamises, mis oleks tulnud peamiselt ministeeriumide majandus- ja personalidekulude arvelt.

„Siin oleks veel ruumi olnud,” sõnas Tsahkna.

Tema hinnangul on kahju, et IRLi ettepanek piirata riigieelarve defitsiit valitsuse kassareservi suurusega ei leidnud praegu piisavat toetust.

„Mul on tunne, et poliitiline valmisolek selliseks otsuseks siiski kasvab”.

Tsahkna sõnul ei saa välistada järgmise aasta alguses negatiivse riigieelarve koostamist, kuna majandusest tulevad signaalid on pigem negatiivsed kui positiivsed.

„Olukord majanduses ei sisenda kindlustunnet ja praegu on järgmise aasta riigieelarve laekumist keeruline prognoosida,” ütles Tsahkna.

Tema sõnul peab Eesti 2011. aastal euro kasutuselevõtuks hoidma valitsussektori eelarve puudujäägi väiksema kui kolm protsenti sisemajanduse kogutoodangust, mistõttu peab valitsus tähelepanelikult jälgima eelarvetulu laekumist. Kahjuks on olukord selline, et vajadusel peab tulema Riigikogusse negatiivse lisaeelarvega, et saaksime rahaliiduga liituda. “Mingis mõttes on tegu olukorraga, kus üks silm naerab ja teine nutab,” ütles Tsahkna.

Tsahkna sõnul on positiivne, et IRL suutis järgmiseks aastaks tagada planeeritud õpetajate palgatõusu, kaitsekulutused 1,9 protsenti SKP-st ja investeeringute jätkumise planeeritud mahus.

„Investeeringud haridusse ja majandusse peaksid aitama meid rasketest aegadest üle uuele tõusule”.

Tagasiside