Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Margus Tsahkna (IRL) ütles täna Riigikogu saalis toimunud töölepinguseaduse muutmise arutelul, et vabatahtliku töölt lahkumise hüvitise kehtestamist võiks kaaluda kõige haavatavamate ja nõrgemate tööturu osapoolte suhtes.

„Tänases mahus ette nähtud vabatahtlikult töölt lahkumise hüvitis on selgelt riigile üle jõu käiv meede ja selle tulemusklikkus on kaheldav. Samas võiks aga vabatahtliku töölt lahkumise hüvitis kehtida tööturu kõige haavatavamate isikute puhul, nagu kuni kolme aastast last kasvatavad vanemad, paljulapseliste perede vanemad ja üksikvanemad. Aga samuti ka raske või sügava puudega pereliikme eest hoolitsevate inimeste puhul,“ ütles Tsahkna.

Tsahkna tegi ettepaneku, et õiguskomisjon viiks enne eelnõu teist lugemist läbi vastava analüüsi, mille järel saaks tema ettepanekut juba konkreetsemalt kaaluda.

„Erinevad uuringud näitavad, et just mainitud ühiskonna grupid on tööturul kõige haavatavamas seisus ja seetõttu on nende suhtes vajalik rakendada riigipoolt hoolivamat poliitikat. Paljudel juhtudel ei ole nende inimeste puhul töölt lahkumise põhjus isiklik, vaid seotud oma lähedase eest hoolitsemise kohustuse täitmisega ning sellisel juhul ei saa me neid inimesi üksi jätta,“ lisas ta.

Tsahkna väljendas ka IRLi fraktsioonis arutatud seisukohta, et riigikogu peaks kaotama riigikogu liikmele ettenähtud vabatahtlikult töölt lahkumise hüvitamise. See vastaks tema sõnul ühiskonna õiglustundele.

Tagasiside