Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Margus Tsahkna (IRL) on seisukohal, et arstide streigi lõpetamine riigikogu tahte taha seisma ei jää, sest vajadusel leitakse residentide ja kiirabitöötajate palgatõusuks puudujääv raha riigieelarvest.

„Kui Arstide Liit ja Haiglate Liit suudavad leida lahenduse arstide, õdede ja hooldajate palgatõusu ning koormuste küsimuses Haigekassa poolt välja pakutud eelarve mahu piirides, siis olen kindel, et ka Riigikogu leiab residentide tööaja tasustamiseks ning kiirabitöötajate palgatõusuks vajamineva lisaraha juba järgmise aasta riigieelarvest,“ ütles Tsahkna.

Nimelt rahastatakse nii residente kui kiirabitöötajaid otse riigieelarvest ja nende palgad ning tööaja küsimused on osa streigi nõudmistest.

Vastuseks Eesti Arstide Liidu ja Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliidu esmaspäeval saadetud ettepanekutele tervishoiusüsteemi jätkusuutlikkuse tagamiseks ütles sotsiaalkomisjoni esimees Margus Tsahkna, et kõigepealt peame suutma kokku leppida arstide streigi lõpetamise tingimustes ning siis saame minna põhimõttelisemate tulevikuteemade juurde.

Tsahkna lubab sotsiaalkomisjonis arstide poolt saadetud ettepanekuid arutada.

„Arvan, et kui streik on läbi ning pinge on maas, tuleks tervishoiusüsteemi jätkusuutlikkuse teemat arutada ka Riigikogus riiklikult tähtsa küsimusena,“ lisas Tsahkna.

Tagasiside