Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimeheks valitud Margus Tsahkna ütles, et peab komisjoni üheks esimeseks ülesandeks emapensioni rakendamiseks vajaliku seadusandluse ettevalmistamist ja vastuvõtmist.

„Emapension on IRLi üks kaalukamaid lubadusi, mis väärtustab lapsevanemate tööd, suurendab õiglust erinevate põlvkondade vahel ning annab selge märgi, et ühiskond väärtustab laste kasvatamist,” lausus Tsahkna.

Koalitsioonileppe kohaselt kehtestatakse emapension 1. jaanuarist 2013, selleks, et väärtustada mitte ainult laste sünnitamist, vaid ka kasvatamist.
Tsahkna ütles, et peab komisjoni ülesandeks riigipoolse hoolivuse tõstmist oma kodanike suhtes laiemalt, seda ka läbi tööpuuduse vastu võitlemise, isapuhkuse taastumise ning perede ja eakate toimetuleku.

“Eesti rahvas on teinud pingutusi, et riik üles ehitada ning majanduskriisist läbi tulla, nüüd tuleb riigil pöörata suuremat tähelepanu oma inimeste probleemide lahendamisele ning näidata üles suuremat hoolivust,” ütles värske sotsiaalkomisjoni esimees.

Tsahkna sõnul paneb tasakaalus eelarvepoliitika omad piirid, kuid paljude probleemide lahendused ei seisa vaid rahaliste võimaluste taga. Korras rahandus ja majanduskasv loovad tema sõnul paremad eeldused sotsiaalsete probleemide lahendamiseks.

“Kavatseme tõsta huvigruppe puudutavaid teemasid ka laiemale arutelule, et ühiselt lahendusi leida. Hoolivus kujuneb selleks läbivaks märksõnaks,” ütles Tsahkna.

Tagasiside