Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimehe Margus Tsahkna hinnangul ei ole palgalõhe globaalne meeste vandenõu naiste vastu.

Tema sõnul on Eestis palgalõhe olemas ja sellele tuleb julgelt näkku vaadata, kuid ka mehed peaksid olema huvitatud, et nende naised saaksid oma töö eest väärikalt ja õiglaselt tasustatud.

Ta toonitab, et kuigi seaduse järgi peab nii meestele kui naistele maksta sama töö eest võrdset tasu, tuleb kogu Euroopas palgalõhe teema üha valusamalt esile.

„Arvan, et ei tohi tekitada vastasseisu meeste ja naiste vahel, sest palgalõhe põhjused on pigem kultuurilised ning rajanevad stereotüüpidel.”

Tsahkna sõnul tuleb tõsta naiste teadlikkust oma õigustest ning julgustada neid nende eest ka reaalselt seisma.

„Riik saab näidata head eeskuju avaliku sektori palgapoliitikaga. Vaja on vastu võtta ka uus avaliku teenistuse seadus, et palgad muutuksid veelgi läbipaistvamaks ning omavahel võrreldavaks,” lausus Tsahkna.

Tema hinnangul on keerulisem teema pere- ja tööelu ühitamine, mis nõuab lisaraha lastehoiu paremaks korraldamiseks, osalise tööaja rakendamiseks ning üksikvanemate toimetulekuks.

„Üksikvanemate puhul on valdavalt tegu emadega, kes peavad oma laste kõrvalt ka tööl käima ning nende olukord on eriti keeruline,” rääkis Tsahkna.

Tema sõnul kavatseb sotsiaalkomisjon need teemad peagi arutlusele võtta.

Tagasiside