Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimehe Margus Tsahkna (IRL) sõnul otsustati arvestada vanemapensioni eelnõus mitmike esindajate ettepanekutega. Selle kohaselt hakkavad mitmike vanemad saama vanemapensioni iga lapse pealt.

„Näiteks, kui perre sünnivad kolmikud, siis saab vanem kõigi kolme lapse eest vanemapensioni, mis rahaliselt teeb umbes 555 eurot aastas. Teise samba sissemakse suurus oleks kolmikute vanemale 3402 eurot kolme aasta jooksul,“ rääkis Tsahkna.

Eelnõu kohaselt saavad mitmike vanemad laste eest arvestatavat vanemapensioni ka omavahel jagada.

„Mul hea meel, et mitmike vanemate esindajad riigikogu sotsiaalkomisjonile oma ettepanekud saatsid, kuna meil on plaanis seda teemat arutada järgmise istungjärgu alguses,“ ütles Tsahkna.

„Olen seisukohal, et mitmike perekondi tuleb käsitleda teistest eraldi, kuna nende olukord on pärast laste sündi oluliselt keerulisem kui tavapäraselt. Riik peab olema võimeline paindlikult reageerima. Samuti pole mitmikele vanematele iga lapse eest vanemapenisoni maksmine ka riigieelarvele suur koormus, kuna näiteks 2010. aastal sündis Eestis kolmikuid neljal korral,“ lisas Tsahkna.

Tema sõnul on Eesti rahva suurimaks väljakutseks sündivuse suurendamine ja mitmike vanemad on just need, kes selle eesmärgi saavutamisele igapäevaselt oluliselt kaasa aitavad ja seetõttu ka eritähelepanu vajavad.
 

Tagasiside