Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Sotsiaalkomisjon arutab homme riiklike peretoetuste seaduse muutmist, millega kolmekordistatakse lastetoetus 19,18 eurolt 57,54 eurole kuus.

„Mul on hea meel, et Reformierakonna meelemuutus lastetoetuste tõstmise suhtes on kaasa toonud konsensuse, mis võimaldab lastetoetusi tõsta juba 2015. aasta alguses”, ütles Riigikogu Sotsiaalkomisjoni esimees Margus Tsahkna.

Tsahkna hinnangul on Riigikogus tekkinud konsensus lastetoetuste tõstmise suhtes ning lastetoetuste
kolmekordistamise eelnõu on valmis minema teisele lugemisele.

„Selleks, et lastetoetusi tõsta, ei ole vaja lõhkuda koalitsiooni ning oodata uue sündi, kuna minu hinnangul on poliitiline tahe Riigikogus olemas ning see on hea alus erakondadeülese lapsi toetava poliitilise otsuse sünniks”, rääkis Tsahkna.

Tsahkna lisas veel, et ta teeb homsel sotsiaalkomisjoni koosolekul ettepaneku saata eelnõu Riigikogu saali teisele ja kolmandale lugemisele juba järgmisel nädalal. „Vajadusel saame homme teha veel muudatusi ning 2015. aasta eelarve koostamisel on võimalik juba kehtiva seadusega arvestada“, ütles Tsahkna.

Sotsiaalkomisjon otsustas tänasel koosolekul konsensusega arutada homsel komisjoni istungil Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni poolt esitatud riiklike peretoetuste seaduse muutmise seaduseelnõud, millega makstakse lapsetoetust kuuekordses määras. Senise 19.18 euro asemel hakkaks lastetoetus olema 57,54 eurot kuus.

Tagasiside