Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna riigikogus riikliku tähtsa küsimuse arutelul „Põlvkondade vahelises solidaarsuses peitub potentsiaal” ütles sotsiaalkomisjoni esimees Margus Tsahkna (IRL), et lastega perede kaalu poliitikas tuleb tõsta.

„Meie rahva potentsiaali avamiseks peame muutma oma suhtumist lapsi kasvatavatesse peredesse. Meil on täna 45 000 vaesuses elavat last, kellel puuduvad arenguvõimalused. Kui me tahame nende perede probleemidega efektiivsemalt tegeleda, peame tõstma lastega perede kaalu poliitiliste otsuste tegemisel,” ütles tänase arutelu algatanud Tsahkna.

Tema sõnul on üheks võimalikuks lahenduseks valimistel lastele hääleõiguse andmine, mida realiseerivad nende täisealiseks saamiseni nende vanemad.

„Valimistel lastele hääleõiguse andmine toob endaga kaasa paradigma vahetuse, kus eakate kõrvale tekib ka märkimisväärne osa noori valijaid, kes vastutavad reaalselt meie järelkasvu eest. Lastega perede osakaal tõuseb valimistel oluliselt ning sellega kaasneb ka poliitiliste otsustuste raskuskeskme kaldumine laste ja perepoliitika suunas,” rääkis Tsahkna.

„Ühiskond peab kohanema vananemisest tingitud muutustega demograafilises koosseisus. Eakate osakaal ületas 2010. aastal esmakordselt 17% piiri, samal ajal kui noorte osakaal üha väheneb. Riigi stabiilseks arenguks on oluline on pakkuda välja lahendusi, mis tagaksid tasakaalu ühiskonna eri põlvkondade vahel,” lõpetas Tsahkna

Tagasiside