Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

IRLi parlamendisaadiku Toomas Tõniste hinnangul pole mõistlik täielikult keelata jalgratturitel kõnnitee kasutamine, sest vahel pole ratturitel teist valikut kui sõita jalgteel.

„Pean mõistlikuks muudatust, et jalgrattur võib sõita ka kõnniteel, kui autoteel sõitmine on tõesti võimatu. See on tervemõistuslik muudatus, mis vähendab ka ratturite trahvimist liiklusolukordades, kus neil pole sisuliselt võimalik sõita mujal kui kõnniteel,“ ütleb Tõniste.

Tema sõnul oleks loomulikult kõige parem, kui Eestis oleksid kõikjal korralikud rattateed, kuid praeguses olukorras toimetulekuks on vaja selgelt kompromisse, mis arvestavad kõigi liiklejate huve.

„Loomulikult on rattur kõnniteel suurema ohu allikaks ning peab arvestama kõnniteel sõites jalakäijate, eriti laste, turvalisusega ja olema nende suhtes tähelepanelik. Samas on Eestis küllalt palju kõnniteid, mis on piisavalt laiad, et mahutada nii rattureid kui jalakäijaid.“

Tõniste sõnul on probleemiks, kui rattur sõidab suure kiirusega kitsal kõnniteel, samas on nad ise raskes olukorras sõites autoteel või tänaval, kus on närviline liiklus, ummikud ja autokolonnid.

„Pean vajalikuks, et liikluses osalejad lähtuksid senisest enam tervest mõistusest – iga liiklusolukord ja iga teelõik vajab eraldi lähenemist, kindlasti ei ole ratturite jaoks lahendus see, et neid sunnitakse autodega võrdselt sõitma sõiduteedel,“ ütles Tõniste.

Tema hinnangul on see nõudmine tihti põhjendamatu ja vahel ratturile koguni eluohtlik.

Tagasiside