Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna kiitis Riigikogu heaks tubakaseaduse muudatused. Riigikogu Suitsuvaba Eesti toetusrühma esimees Tarmo Kruusimäe tervitas otsust lubada Eestis kuumutatavate tubakatoodete müük, kuid lisas et see on alles esimene samm piirangute leevendamisel.

„See muudatus oleks vastu võetud juba eelmise Riigikogu koosseisu ajal kui Sotsiaalministeerium ei oleks  sellele ootamatult pidurit tõmmanud. Eesti tubakapoliitikas on palju ebaproportsionaalseid keelde ja käske ning mul on hea meel, et oleme asunud neid leevendama,“ ütles Kruusimäe. 

Tema sõnul on igasuguste piirangute puhul oluline jälgida naaberriikide tegevust. „Meil ei ole mõtet kehtestada Eestis naaberriikidest karmimaid piiranguid. Seda tehes anname maksutulu naaberriikidele, aga tervisekahjud jäävad ikkagi Eesti maksumaksja kanda. Tänane otsus aitab märkimisväärselt vähendada piirikaubandust tubakatoodete turul ning ühtlasi suurendab see turu läbipaistvust,“ ütles Kruusimäe.

Lisaks avaldas Kruusimäe lootust, et tänane otsus on esimene samm, mis viib Eesti e-sigaretituru kaasajastamiseni. „Tänane muudatus lubab e-sigarettides mentooli lõhna ja maitse lisamise. Eesti võiks aga eeskuju võtta mitmetest Lääne-Euroopa riikidest, kus on lubatud lai maitsete valik. Need riigid on mõistnud, et alternatiivsed tooted aitavad tubakakahjusid vähendada, sest need pakuvad alternatiivi kahjulikumale traditsioonilisele sigaretile. Aasta-aastalt leiab see mõtteviis Riigikogus üha enam toetust ning loodetavasti suudame piiranguid veelgi leevendada,“ lõpetas Kruusimäe.

Tagasiside