Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Res Publica fraktsioon andis täna Riigikogu menetlusse eelnõu, mis kaotab alates 2007. aastast riigilõivu maksmise kohustuse äriühingu, füüsilisest isikust ettevõtja või välismaa äriühingu filiaali äriregistrisse kandmisel.
Eelnõu eesmärk on soodustada ettevõtluse arengut, vähendades ettevõtluse alustamisega seonduvaid kulusid. Res Publica tahab lihtsustada ettevõtluse alustamist Eestis ja vähendada sellega kaasuvat bürokraatiat, et üha enam inimesi alustaks ettevõtlusega. Kuna alustav ettevõtja hakkab hiljem riigile makse tasuma, on registreerimislõiv pigem ettevõtluse alustamist raskendav barjäär kui oluline tuluallikas.

Kehtiva seaduse järgi tuleb FIE-l äriregistrisse kandmise eest tasuda 500 krooni. Riigilõiv osaühingu registrisse kandmise eest on kuni 20 000 krooni ja aktsiaseltsi puhul kuni 40 000 krooni.

Registrisse kandmise lõivude kaotamine vähendaks riigi tulusid umbes 15 miljoni krooni võrra aastas. Res Publica fraktsioon leiab, et arvestades riigieelarve tulu head laekumist on praegu õige aeg vähendada registritoimingutelt võetavaid lõive.

"Just majanduse headel aegadel tuleb laduda ettevõtluskeskkonna arendamise vundamenti, et saaksime ka homme nautida head majanduskasvu ja selle vilju," leiab Veskimägi.

Lisainfo:

Rauno Veri

RP meedianõunik

53408908, 693 6322

Tagasiside