Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Taavi Veskimägi esitas täna peaminister Andrus Ansipile ja Riigihangete ameti peadirektor Ülo Sarvele küsimused, mis puudutavad Euroopa Liidu abirahade kasutamise võimalikku seiskumist, kui Eesti ei suuda 31. jaanuariks Riigihangete korraldust ühtlustada EL nõuetega.

„Millised tagajärjed võivad Eestile kaasneda Euroopa Liidu õigusaktide ülevõtmise tähtaegadest mittekinnipidamisega ja sellega, et Eesti ei suuda õigeaegselt rakendada uusi standardvorme riigihankeid puudutavate teadete Euroopa Liidu Teatajale avaldamiseks saatmise jaoks? Kas on võimalik, et Euroopa Liidu abirahadega seonduvate hangete tegemine seiskub kuni Riigihangete korralduse ühtlustamiseni EL nõuetega?” küsib Veskimägi.

Lisaks küsib Veskimägi peaminister Ansipilt, miks on valitsus eelnõu ettevalmistamise ja Riigikogule esitamisega viivitanud, kuigi eelnõu oli sisuliselt valmis juba 2005. aasta kevadel.

„Senini ei ole vastav eelnõu Riigikogu menetlusse jõudnud hoolimata sellest, et sisuliselt olid asjad olemas juba siis, kui eelmine valitsus kevadel oma töö lõpetas,” ütles Veskimägi olukorda kommenteerides.

31. jaanuaril 2006. aastal saabub uute riigihangete valdkonda reguleerivate Euroopa Liidu direktiivide 2004/17/EÜ ja 2004/18/EÜ ülevõtmise tähtaeg. Koos uute direktiividega tuleb rakendada ka Euroopa Komisjoni määrus 1564/2005, millega kehtestati uued standardvormid riigihankeid puudutavate teadete Euroopa Liidu Teatajale avaldamiseks saatmise jaoks. Selle määruse kohaselt on alates uute direktiivide ülevõtmise tähtpäevast võimalik avaldada teateid ainult uutes vormides, milleks Eesti ei pruugi olla valmis.

Lisainfo:

Riina Vändre
Res Publica meediajuht
Tel. 52 92 992

Tagasiside