Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogus läbis teise lugemise Transpordiameti loomise eelnõu, millega ühendatakse lennu-, maantee- ja veeteede ametid. Riigikogu majanduskomisjoni esimehe Sven Sesteri sõnul tuleb ka pärast ühendameti loomist pöörata erilist tähelepanu merendussektorile.

Sesteri sõnul on erinevate ametiasutuste liitmine osa riigireformist, mille eesmärk on vähendada ametiasutuste arvu ja dubleerimist. „Rahvastiku vananemine ja vähenemine tähendab, et peame järjepidevalt üle vaatama avaliku sektori kulutusi ning otsima kokkuhoiukohti. Isamaa on alati seisnud selle eest, et riik oleks enda ülesannete täitmisel võimalikult efektiivne.“

Samas toonitas Sester, et ka ühendameti loomise järel tuleb pöörata erilist tähelepanu merendusele ja laevandusele. „Viimastel aastatel oleme teinud märkimisväärseid pingutusi selleks, et tuua laevad tagasi Eesti lipu alla. Selleks oleme vähendanud bürokraatiat, loonud maksusoodustusi ning esimesi tulemusi on juba näha. Transpordiameti loomisel on kokku lepitud, et Majandusministeeriumi juurde luuakse eraldi merenduse asekantsleri ametikoht, et merendusvaldkond jääks eraldi kõrgendatud tähelepanu alla,“ ütles Sester.

„Ühinemisega tekkiv süenergia tõstab kindlasti uue ameti IT-võimekust ja kompetentsi. Nutikad digilahendused loovad aga täiendavaid võimalusi laevandus- ja kaldasektorile,“ ütles Sester.

Vabariigi Valitsuse algatatud Vabariigi Valitsuse seaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse (Lennuameti, Maanteeameti ja Veeteede Ameti ühendamine) eelnõu on osa Riigireformist, mille eesmärk on vähendada ametiasutuste arvu ja dubleerimist ning parandada teenuste kvaliteeti ja kättesaadavust. Uue ametiga soovitakse luua transpordiliikide ülene kompetentsikeskus, kus suudetakse planeerida nutikaid liikuvuse lahendusi ja viia ellu transpordiliikide üleseid projekte. Ühendamisega ei korraldata ümber ainult ametite vahelist tööd. Liitmisega luuakse MKM-i merenduse asekantsleri positsioon. Ühtlasi tuuakse ühinemisega laevade lipu alla toomise projekti turundustegevused ministeeriumisse. Uus amet alustab tööd 2021. aasta jaanuarist.

Tagasiside