Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu rahanduskomisjoni esimehe Sven Sesteri (IRL) sõnul on maksuvaba tulu määra järgmisest aastast võimalik eeldatavalt tõsta 15 protsenti ehk 165 euroni.

„On selge, et päris lõplikult saame maksuvaba tulu kasvu suuruse paika panna aprilli alguses, mil laekub rahandusministeeriumi kevadine majandusprognoos. Märgid majanduses viitavad aga sellele, et täiesti reaalne oleks tulumaksuvaba miinimumi tõsta järgmisest aastast 15 protsenti,“ ütles Sester.

IRLi ei toetanud tänasel riigikogu rahanduskomisjoni istungil Keskerakonna ja sotsiaaldemokraatide ettepanekuid tulumaksuvaba miinimumi tõstmiseks, kuna seda sooviti teha tulumaksumäära langetamise ärajätmise arvelt. Tulumaksu määr langeb 2015. aastal 21 protsendilt 20 protsendini.

Sesteri sõnul on 15 protsendi suurune maksuvaba tulu tõus võimalik katta majanduskasvust ilma teisi otseseid makse tõstmata.

„Samuti tagab sellises mahus tulumaksuvaba miinimumi tõus, et tulumaks ei söö tuleval aastal ära osa pensionitõusust ja pensionäridel säiliks tulumaksuvabastus kogu nende pensioni ulatuses,“ ütles Sester.

„Tulumaksuvaba on mittetöötavatel eakatel hetkel 336 eurot, prognoositav keskmine vanaduspension tõuseb aprillist 335 euroni.“ rääkis Sester.

Ta lisas, et 15 protsendiline maksuvaba tulu tõus ületaks ligi kolme protsendipunkti võrra tarbijahinnaindeksi muutust võrreldes 2008. aastaga, mil viimati tulumaksuvaba miinimum tõusis.

„IRLi maksupoliitika on suunatud sellele, et tööd tegev inimene saaks normaalselt ära elada oma palgast. Tulumaksuvaba miinimumi tõstmine on selle saavutamiseks efektiivne meede,“ lausus Sester.

Maksuvaba tulu on täna 144 eurot.

Tagasiside