Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

IRLi riigikogu fraktsioon teeb ettepaneku katkestada firmaautode käibemaksu eelnõu, et pidada sisulisi läbirääkimised ettevõtlusorganisatsioonidega ja ära oodata Euroopa Komisjoni otsus vastavate muudatuste sisseviimise lubamise osas.

„Tegemist on ligi 50 miljoni euro suuruse maksutõusuga. Ettevõtjad on pandud fakti ette, et neilt kärbitakse autode soetuse ja kasutuse maksusoodustusi, kuid sisulist arutelu ettevõtlusorganisatsioonidega pole toimunud,“ rääkis Sven Sester.

„Teine probleem on selles, et Rahandusministeerium pole saanud Euroopa komisjonilt käibemaksu erisuse luba. Kuna küsimusi on täna selgelt rohkem kui vastuseid, tuleks eelnõu menetlemisel aeg maga võtta, mitte hakata riigikassa täitmise eesmärgil iga hinna eest eelnõud kiirkorras läbi suruma,“ ütles Sester.

Sesteri sõnul väljendasid ettevõtlusorganisatsioonid eilsel Rahanduskomisjoni ümarlaual soovi pidada läbirääkimisi Rahandusministeeriumiga ja seda peaks Sesteri hinnangul ministeerium neile võimaldama.

„Tegemist on lühikese aja jooksul juba teise eelnõuga, millega valitsus soovib tõsta ettevõtjate koormust kümneid miljoneid eurosid. Koos nn. käibedeklaratsioonide seadusega plaanitakse ettevõtjaid täiendavalt koormata ligi 100 miljoni euroga,“ rääkis Sester.

 

Tagasiside